Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Očekáváme štěňátka maďarských ohařů.  Březost potvrzena. Narození začátek března! Více zde.

Trapsličí hladkosrstá jezevčice Ornella Tergy je březí. Bereme záznamy na štěňátka. Více zde.

Foxteriérka Bonna od Lodenické stráně je nakrytá. Potvrzení březosti za měsíc. Více info zde.

LÉTO 2011: plánujeme vrhy jezevčíků, maďarů a kraťasů !!! Bližší info v sekcích štěňata. Bereme záznamy.


Našel se foxteriér

Dne 18.1.2011 se v Dolíně u Slaného našel zaběhnutý pejsek foxteriéra hladkosrstého. Jedná se o asi devítiletého pejska, hnědobílého zbarvení. Část tetování ve slabině se nám nepodařilo přečíst: čitelné 3060.... poslední číslo nelze rozluštit. Jedná se patrně o pejska z A vrhu CHS Severní delty. Pokud by někdo věděl o někom kdo tohoto pejska hledá, neváhejte zavolat. O psa je zatím postaráno.


21.1.2011

Nové info o plánovaných vrzích a aktualizace profilů

Tak jsme povolili a "odtajňujeme" informace o plánovaném vrhu maďarů + přidáváme další aktualitku. Ženichem naší Ambry bude pracant ze Slovenka Vadászfai Zenit. Krycí list máme vystavený a čekáme, až bude Ambra hárat...vypadá to na březen/duben. Více info zde. Dále brzy přidáme info o dalším plánovaném vrhu zrzounů v naší CHS - na spojení vítězky speciální výstavy, šamionky Gáby z Chlumčanské doliny a našeho interšampiona Algerona Laváre Morávia. Ještě čekáme na krycí list a brzy přidáme fotografie a další informace. Gába by měla hárat podobně jako Ambra, takže uvidíme, kdo bude mít písmenko C a kdo D :-).

Také jsme aktualizovali profil potomků našich chovných psů z loňských vrhů: Artovy dcery Beccy Ariadnina nit a Agisovy dcery Artemis Danitty.


20.1.2011

Krytí Bonna od Lodenické stráně X Herodes od Štěpánského rybníka

 

DSC02293

Tuto neděli jsme vyrazili k Plzni za ženichem naší Bazinky. Vše proběhlo jak se patří a my doufáme, že po loňském neuspěšném krytí se konečně dočkáme malých krokodýlů. Nová fotka a informace o našem vyvoleném zde. Bereme záznamy na štěňátka z tohoto proacovního spojení.

 


19.2.2011

Naše těhule si užívají pohody

 

DSC02274

Nelinka a Prima se pohodlně válí doma na gauči a užívají si pozornosti a rozmazlování. My se těšíme na štěňátka a pomalu chystáme porodní bednu a zázemí. Zrzouny čekáme už za dva týdny a jezevčíky asi za měsíc.


18.2.2011

Naši zrzouni na vyšetření očí

Dnes panička vyrazila s Agískem a Artem na veterinu na vyšetření očí. V zahraničí je to běžná podmínka chovnosti a proto jsme nechali vyšetřit i naše chovné psy. Vše dopadlo výborně a veškeré zjišťované choroby a anomálie mají oba kluci negativní.


18.2.2011

Sono nám potvrdilo březost Nelinky

Tento pátek jsme vyrazili s naší trpaslicí na ultrazvuk. Březost nám ultrazvuk potvrdil a asi za deset dní si ho pro jistotu zopakujeme, abychom věděli, kolik malých jezevců můžeme očekávat. Více info o tomto spojení zde. Bereme záznamy na štěňátka.


15.2.2011

Krytí ICH.Or Kajan z Bašitn a Agáta z Královských vinic

Dnes k nám přijela na krytí panička se sestrou naší Ambry - Agátou z Královských vinic. Krytí se podařilo a my budeme čekat, až se za pár týdnů potvrdí Agátky březost. Držíme palčky. Fotky a informace o tomto spojení zde. Více info o Agátě na jejím webu zde.


15.2.2011

Informace o vrhu B foxlíků

 

Herodes1

V sekci FXH - štěňata jsme přidali info o plánovaném pracovním spojení. Za ženichem vyrážíme začátekm příštího týden, takže se pokusíme nafotit lepší fotky. Bereme záznamy na štěňátka.


14.2.2011

MOD na prodej

Zde nalezene informace o maďarském drátosrstém ohaři, kterého prodává náš kamarád.


11.2.2011

Nové fotky Adara

Zde naleznete nové fotky našeho benjamínka Adara Vives Bohemia.


11.2.2011

Doplnění Duo CACIB Brno

Ještě pár informací z Brna. Ve třídě dorostu se představil při své premiéře i syn našeho Agise - Elf z Nhevizd. Oba dva dny se pěkně prezentoval a získal ocenění VELMI NADĚJNÝ 1. Dále ve třídě pracovní v sobotu další potomek Agise - Caro Gurdau - VÝBORNÝ 1, CAC. Moc blahopřejeme páníkům a děkujeme ze prezentaci. Dále jsme aktualizovali profily Elfa, Ugiho, Armaniho a Adara.


10.2.2011

Bazinka nám hárá

Tak dnes nám začala hárat neše foxlíčí dáma Bazina (Bonna od Lodenícké stráně). Asi za deset dní vyrazíme za ženichem. Info o pejskovi a plánovaném spojení uveřejníme brzy (tedy po nakrytí). Jedná se o výborného psa, čtyřkové hlasitosti a mnoha pracovních úspěchů. Bereme záznamy na štěňátka z tohoto pracovního spojení.


5. - 6.2.2011

DuoCacib Brno

Tento víkend vyrazila část naší smečky na mezinárodní výstavu psů do Brna. Radost nám udělal především benjmínek Adar Vives Bohemia, který po oba dva dny v silné konkurenci 5-ti kvalitních psů ve třídě mladých získal VÝBORNOU 1 - v sobotu CAJC, v neděli bohužel bez titulu. Tím se opět přiblížil k splnění podmínek pro udělení JUNIORŠAMPIONA ČR. Nezahálela ani jeho sestra Albee - v sobotu VÝBORNÁ 2, v neděli VÝBORNÁ 3.

Dalším účastníkem byl náš chovanec kraťas Armani, který v neděli obdržel výbornou a stal se kandidátem chovu. Poslední partu zúčastněných tvořili naši jezevčíci, kde to moc nedopadlo - jen syn našeho Drixe - Ugo z Heřmanova domu - po oba dva dny VÝBORNÝ 2, v neděli Res. CAC. Gratulujeme páníkovi.

Moc děkujeme Lucii Svobodové, Šárce Čechové, Ondorvi Smejkalovi, Jiřímu Urbanovi  a dalším za pomoc při vystavování a péči o psy....dalším úspěšným gratulujeme. Fotky brzo dodáme...

 
Copyright © 2019. Vivesbohemia.cz - chov a výcvik loveckých plemen. Designed by 4feet.cz