Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)

Aktuality prosinec 2009 Tisk

Plánujeme štěňátka

Tak obě holčiny - kokřici Polly z Lesních chalup i maďarku Ambru z Královských vinic máme nakryté. Potvrzení březosti se dočkáme v druhé polovině ledna.  Pokud plánujete chlupatý přírůstek do rodiny a naši hafani Vás zaujali, tak nás neváhejte kontaktovat o další informace. Návštěvy jsou vítány. Víco o vrhu kokříků  ZDE a vižliček vrhu A ZDE.


Vives Bohemia


Konec roku se blíží a my sumarizujeme a ohlížíme se za rokem 2009

….takže podtrženo sečteno….

 

1. Rozrostli jsme se o čtyři hafany a jednoho pejska foxteriéra jsme si ponechali z vrhu A…takže cekem pět hafanů navíc.

 

2. S maďarkou Báru od Varvažovského mostu a kokřicí Polly z Lesních chalup jsme se zúčastnili jarního svodu, kterým obě bez ztráty květinky prošli.

 

3. Maďarky Ambra i Bára získaly Kandidáta chovu.

 

4. Podařilo se nám uchovnit maďary Ora Kajana z Baštin, Ambru z Královských vinic a anglickou kokršpanělku Polly z Lesních chalup.

 

5. Odchovali jsme vrh německých krátkosrstých ohařů po Aishe od Křenovky a Harym z Kuželova ranče. Do světa se nám rozutekla štěňata z vrhu A foxlíků.

 

6. Na konci letošního roku jsme vyrazili na krytí s kokrou Polly a zrzavou Ambrou…doufáme, že se dočkáme štěňátek J.

 

7. Naši chovní psy byli použiti celkem sedmkrát v chovu. Jezevčík Drix z Blýskavé 3 X, Algeron Laváre Morávia 3 X a Or Kajan z Baštin 1 X.

 

8. Celkem jsme se zúčastnili osmi výstav, kde se nám s našimi hafany podařilo získat 2X titul CAJC, 9 X titul CAC, 1 X CWC, 2 X Res. CACIB, 2 X CACIB, 1 X KLUBOVÉHO VÍTĚZE, 1 X VÍTĚZE SPECIÁLNÍ VÝSTAVY, 3 X BOB, 2 X BIG a 2 X titul BIS. Největšího úspěchu dosáhl náš chovný pes Or Kajan z Baštin, který dosáhl na tituly nejvyšší… jako je zmiňovaný titul BIS z klubové výstavy. Zmínit se musíme také o našem odchovánkovi foxovi Artabanovi Vives Bohemia, který nás potěšil a přesvědčil o našem chovatelském záměru nejen povahou a loveckými vlohami, ale i na poli výstavním, kde získal 2 X CAC. Radost nám udělala i malá Ornella Tergy, která získala BIS PUPPY na klubové výstavě.

 

9. S našimi psy jsme absolvovali celkem patnácti loveckých zkoušek, kde jsme prezentovali celkem 10 různých jedinců. Celkem se jednalo o 3 X zkoušky vloh - zde jsme odvedli 4 psy v I.ceně a jedenkrát z toho zvítězili. Dále pak  4 X podzimní zkoušky, kde jsme odvedli 4 psy v I.ceně a získali 1 X titul CACT. Poté jsme absolvovali 2 X lesní zkoušky, kde jsme předvedli 3 různé psy a 1 X zvítězili). 1 X speciální vodní práce a 1 X zkoušky barvařské, a to s dvěma psy. Konečně pak 4 memoriály, kde se jednalo o memoriál Václava Vančury (ZV), kde jsme získali titul Res. CACT, memoriál Josefa Luxe (SVP+LZ), memoriál Jaroslava Svobody (VZ), který jsme zvládli v I..ceně a memoriál Josefa Kobzy (VZ), kde jsme zvítězili. Skokanem roku byl určitě náš zrzavec Or, který zvládl veškeré zkoušky od zkoušek vloh po všestranky během jedné sezóny, obdržel tituly čekatele šampiona práce a zvládl v první ceně nejvyšší klubovou soutěž – memoriál Jaroslava Svobody. Výborně zkoušky zvládl i jezevčík Drix z Blýskavé, který vždy zvítězil. Pochválit musíme i maďarku Ambru, která bez problémů prošla vlohami a podzimními zkouškami a foxinu Bonnu od Lodnické stráně, která zvládla práci na pobarvené stopě a splnila jak lesní, tak barvářské zkoušky.

 

10. S našimi hafany jsme se zúčastnili celkem šestnácti loveckých akcí – honů a naháněk, kde nám výborně pomáhali a zavedli jsme do praxe naše nováčky Ambru a Artabana. Dále se naši psi účastnili asi patnácti „zásahů na ostro“, ať se již jednalo o dohledávání zvěře či norování. Tam si mákli především naši jezevčíci – na dohledávkách nás o svých kvalitách množstvím úspěšně dohledaných kusů přesvědčil jezevčík Drix. Při norování nám byla výbornou pomocnicí především jezevčice Elen z Blýskavé, která letos dopomohla k vynorování jezevce a hned na to lišáka.

 

11. A nakonec my, coby instruktoři, jsme se zúčastnili čtyř výcvikových akcí pod záštitou Laváre Morávia, s hafany jsme vystupovali na pěti akcích pro děti a celý rok jsme se snažili pomáhat našim kamarádům, známým a především jejich hafanům, a to pod záštitou HafBa a nebo pod záštitou naší CHS VIVES BOHEMIA.

 

Tento rok bychom zhodnotili jako úspěšný pro nás i členy naší smečky. Největší úspěchy jsme vyjmenovali, ale nesmíme zapomínat na pro nás nejdůležitější věc, a to je především prezentace loveckých plemen a lovecké kynologie širší veřejnosti. Dělají nám velkou radost výsledky našich „oveček“, které se s námi připravují na výstavy, lovecké zkoušky a soutěže. Jsme moc rádi za to, že ze spousty lidiček, se stali výborní vůdci a svědomití majitelé a především páníci svých loveckých psů. Ze spousty psů, kteří by strávili jistě spokojený život „na gauči“ se stali právoplatní výborní pomocníci při lovu, lovecky upotřebitelní psi, chovní, vycvičení, ovladatelní a bezproblémoví společníci se spokojeným naplněným životem loveckého psa. Teší nás, že mnoha jsme snad pomohli najít novou lásku – loveckou kynologii a myslivost. Stali se z nich chovatelé psů (již nevlastní pouze jednoho „gaučáka“), výborní vůdci a z mnohých i hrdí myslivci.

 

Doufáme, že rok 2010 bude veselý a úspěšný. Že všichni psi budou spokojení a budou stále předvádět, že lovecký pes je velmi důležitým pomocníkem. Těšíme se na další spolupráci s našimi kamarády a známými, kteří nám svým přístupem ukazují, že naše práce má smysl.

Děkujeme všem za důvěru, podporu, přízeň a přejeme hodně radosti s čtyřnohými (a nejen jimi) přáteli.

 


 

29.12.2009

Poslední naháňka roku 2009

Dnes páneček zabalil foxlíky Banýska a Bazinku a jezevčici Elen a vyrazil směr Nižbor na naháňku LS. Celkem se slovily tři kusy černé zvěře a jedna liška. Benjamýnek Banýsek moc pěkně pracoval. Večer byl ve znamení velmi příjemné poslední leče, kde byla pozvána i panička :-).


27.12.2009

Překrytí Ambry

Dnes jsme podruhé překryli naší vižličku Ambru z Královských vinic. Vše proběhlo v pořádku a Ambra se už na Arta dokonce těšila:-). Doufáme, že za měsíc potvrdíme úspěšné krytí a budeme v potvrzeném očekávání štěňátek maďárků.


26.12.2009

Hon na drobnou zvěř - MS Krnčí

Dnes jsme ve sváteční den vyrazili na hon do našeho sdružení Krnčí, kde páneček dělá hospodáře. Hon v kruhu přátel se vydařil, hafani Art s Texem pěkně pracovali a poslední leč byla krásným zakončením letošní lovecké sezóny na drobnou zvěř.


25.12.2009

Krytí Ambry z Královských vinic

Dnes jsme před svátečním obědem z Ambry udělali dospělou fénečku a nakryli jsem ji naším všestranným psem GCh.Orem Kajanem z Baštin...našim Artem. Vše proběhlo v pořádku a my doufáme, že se narodí kupa krásných zrzavců.


23.12.2009

Naháňka LS Nižbor a Banyho premiéra

Dnes jsme vyrazili na komorní akci od lesní správy. V asi deseti lidech a čtyřech psech (z toho 3 našich) jsme šli projít houštiny ve snaze vyhnat zveř černou a vysokou. Vzali jsme s sebou našeho benjamínka Artabana Vives Bohemia, protože nějaká velká mela na této akci nehrozila. Banýsek si na své první naháňce počínal dobře a paničce zvedl a pěkně hlasitě vyhnal přímo pod nohama lončáka. Bohužel žádná zvěř se neulovíla, ale pejsci si pěně popracovali a my prošli :-).


22.12.2009

Or Kajan z Baštin oficiálně získal titul GRAND ŠAMPION ČR

Dnes nám poštou dorazilo potvrzení o získání titulu Grand šampiona ČR. Tímto Art dosáhl toho nejvyššího, čeho u nás dosáhnout mohl. Je zde nejen Grand šampionem, ale i Klubovým vítězem, Vítězem speciální výstavy a několikrát se v totmo roce umístil v záverečných soutežích. Teď už jen vyrazit za hranice a jeho kvality potvrdit i tam :-). Jsme na něj moc pyšní.


20.12.2009
Překrytí naší kokřice Polly z Lesních chalup
Dnes jsme vyrazili podruhé za sympatickým Edgarem Henry Dobkovem alias Kimem na námluvy a vše proběhlo bez problémů. Hafani si po aktu dávali pěkně na čas a dle toho, co Nera "naslintala" z toho bude pěkná kupa kokřáčat :-).


19.12.2009
Zasněžený hon  - Benešov
Panička se o sobotě také neflákala a zabalila mnoho psů: tentokrát Arta, Texe a Agise a vyrazila do spřáteleného sdružení směrem k Benešovu spolu se svým sdružením Krásná Hora - Krašovice. Vzhledem k tomu, že v Krásné Hoře není mnoho psů upetřebitelných na drobnou zvěř, byla každá "packa" dobrá. Hon se náramě vydařil, počasí moc přálo a byla to skutčně zimní pohádka a krásná procházka. Celkem se v komorní atmosféře ulovilo 53 kusů bažantí zvěře a celý den byl zakončil příjemným posezením na poslední leči. Těšíme se v příštím roce.


19.12.2009
Hon v sousedství - Velká Dobrá
Dnes páneček vyrazil s kraťaskou Aishinou na hon na drobnou zvěř do sousedního sdružení Velká Dobrá. Aishinka pracovala na výbornou a připravila mnoho pěkných loveckých příležitostí. Hon a poté i poslední leč v přátelském krhu byla velmi vydařená. Počty zajíců byly velmi uspokojivé. V úzkém kruhu přátel se šťastně slovilo 13 kusů zajíců a 13 kusů kohoutů.


18.12.2009
Krytí - anglických kokršpanělů Polly z Lesních chalup a Edgar Henry Dobkov
Dnes jsme vyrazli za ženichem pro naší kokřici. První krytí nám nevyšlo a Nera asi neměla svůj den. Dnes již vše proběhlo v pořádku a my doufáme, že z tohoto psojení budou krásná, zdravá a především šikovná štěňátka. Naposlední chvilku jsme měnili ženicha, takže info o něm můžete nově nastudovat zde.


17.12.2009
Nahňka - Děčínský sněžník
Dnes páneček spolu s kamarádem Pavlem zabalil čubiny foxu Bazinku a jezevčici Elinu, přijal pozvání na naháňku a vyrazil směr Děčín. Naháňka se povedla, holčičky pěkně pracovaly a byl to krásně strávený zasněžený zimní čtvrtek.

 


 

12.12.2009
Hlavní hon: Kolín -Kutlíře
Dnes jsme se s našimi hafany Artem a Texem zúčastnili honu na drobnou zvěř v našem oblíbeném sdružení Kutlíře. Začala nám zima, ale přes veškeré naše obavy z šíleně vypadajícího počasí a težko oračky se akce opět parádně vydařila. Na hon s námi coby honci vyrazili i naši dva odchovánci - Martina s tollerem Buddym z Kotárských luk a Tomáš s kraťaskou Aretou Cikorkou. Oba pejsci si vyzkoušeli, jak vypadá lov v praxi a moc jim to šlo. Po vydatné procházce a procvičení svalů se nakonec podařilo slovit 38 kusů zvěře zaječí a 18 kohoutů. Večer se konala tradiční poslední leč se zábavou, kde přátelská veselá rodinná atmosféra byla velmi příjemným zakončením hlavní sezóny honů v Kutlířském sdružení. Už se tešíme na přiští rok.

 


 

11.12.2009
Naháňka - Slavkov u Brna
Tento pátek jsme vyrazili s našimi malými hafany - Bazi, Elen a Drixem - coby honci na náháňku do 280 km vzdáleného Slavkova. Ráno nás nabrala Katka " Valentinková" se svou smečkou - Škrkynou a Dalamánem a za deštivého počasí jsme se vydali po šílené D1 na Moravu. Počasí se naštěstí umoudřilo a naháňka proběhla se vší parádou. V težkém terénu se nám podařilo vyhnat množství černé zvěře, které se nakonec slovilo 11 kusů. Naháňka byla dobře organizovaná a příjemná. Za pozvání děkujeme našemu kamarádovi Štěpánovi Horákovi a místnímu sdružení.


11.12.2009
Máme doma hárací komando
Tak holky se asi domluvily a rozhodl se hárat společně. Dnes začala hárat Ambra i Prima. Ambru budeme krýt - a to asi na Štědrý den :-). Artík dostane hezký dárek k vánocům :-).


7.12.2009
Krytí GCh. Algeron Laváre Moráva a GCh. Anett z Tišnovských revírů
Dnes večer proběhlo krytí našeho staršího chovného zrzavce s šampionkou a všestrannou fenou Anetkou. Vše proběhlo bez problémů a my doufáme, že se narodí krásní zrzavci, kteří budou alespoň stejně tak úspěšný jako rodiče. Jakmile bude potvrzena březost budeme infomovat. Pokud by měl někdo zájem o štěně z tohoto velmi kvalitního a perspektivního spojení, tak neváhejte navštívit webovky Lucky Svobodové: www.danitty.com, kde se dozvíte další infomace o nevěstě. Více info o tomto spojení dodáme již brzy.


5.12.2009
Norování v umělých norách
Dneska ráno vyrazila Elen opět proběhnout umělé nory, zda některou neobývá nějaký ten nájemník... žádný lov se bohžel nekonal.


4.12.2009
Naháňka LS Nižbor
Dnes LS Nižbor pořádala naháňku pro obchodní partnery. Páneček se jí zúčastnil coby zaměstananec, honec a jak jinak než psovod. V leči pracovali naši hafani tentokrát bez kokřice, která si vesele hárala doma. Elen s Bazinou odvedly opět výbornou práci a Drixíček trpělivě vyčkával na svou královskou povinnost - dohledávání poraněné zvěře. Naháňka proběhla v přátelské atmosféře a i večerní posezení se vydařilo.


3.12.2009
Polly z Lesních chalup hárá
Dnes večer začala naše kokřice a doufáme, že i budoucí mamina Polly z Lesních chalup alias Nera hárat. Držte tedy pěsti - příští týden vyrazíme za ženichem. Více info o plánovaném vrhu zde.

 
Copyright © 2019. Vivesbohemia.cz - chov a výcvik loveckých plemen. Designed by 4feet.cz