Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)
banner - aktuality0 aj
There are no translations available.

Máme štěňátka kokříků. Volná černá fenka. Více o tomto spojení zde.

Jaro 2011: plánujeme vrhy jezevčíků, maďarů a foxlíků !!!


31.10.2010

Veleúspěch naší "cvičenky" na honičských zkouškách

Tento víkend k nám dorazila báječná zpráva - karelačka Aika Assi Kavon opět bodovala na zkouškách - tentokrát honičů. Aika předvedla výborný výkon v kontaktu s černou zvěří a práci hlasiče na šlapané a uměle založené pobarvené stopě. Obdržela krásné 2.místo, v I.ceně, Res. CACIT, CACT, Diviačar. Títmo splnila podmínky pro získání ČESKÉHO ŠAMPIONA PRÁCE. Moc moc gratulujeme a jsme moc pyšní učitelé...:-).


30.10.2010

Bára od varvažovského mostu - PZ I.cena, nos 4

Tuto sobotu jsme i my opět běhali po zkouškách. Naše nejstarší maďarka Prima (Bára od Varvažovského mostu) dnes s pánečkem splnila ohaří "maturitu" a stala se lovecky upotřebitelnou fenkou. Za krásného podzimního počasí v MS Chodov úspěšně dokončila PZ v I.ceně s 264b., nosem za 4.

TímtoPrima splnila poslední podmínku chovnosti a po vyřízení nezbytných formalit bude Prima uznána chovnou fenkou a konečně se dočká i vlastních štěňátek. O ty adoptované se stará výborně a je skvělá máma :-). Brzy zveřejníme informace o plánovaném vrhu po této rodokmenově vyjímečné fence. Jsme na naši holčičku s pohnutou minulostí moc pyšní...


30.10.2010

Naše ovečky opět na zkouškách

Na podzimky tuto sobotu vyrazilo několik našich svěřenců. Maďarka Gába z Chlumčanské doliny s páníkem Jardou si opravili II.cenu z předminulého týdne a podzimky splnili v I.ceně. Moc blahopřejeme.

V malých plemench měl svou podzimní premiéru toller Curly z Kotárských luk, který pod zkušeným vedením paničky Martiny absolvovali v I.ceně. Moc gratulujeme a hurá na hony!

Na barvářských zkouškách se předvedl jezevčík Andy ze Zahořanských luk s paničkou Luckou. Zkoušky dokončili v II.ceně s limitní dvojkou z barvy. Supr práce a příští rok noru a pak hurá do chovu:-). Blahopřejeme.


 29.10.2010

Naháňka - LS Nižbor

Dnes páník s malými hafany vyrazil na první letošní naháňku. Všichni foxlíci, Bugina a Drix (coby pojistka pro dohledávání) pracovali pěkně a hezky nám začíná letošní nabitá lovecká sezóna. Ulovil se jeden kus zvěře černé, jeden vysoké a liška.


27.10.2010

Naši "svěřenci" bojovali na ZV

Tento sváteční den se předvedli i někteří naši cvičenci na své zkouškové premiéře - vlohovkách. V malých plemenech se předvedla kokřice Sunny (Taranie z Březnického Balkánu) s paničkou Karin a v ohařích startovala Dominika s kraťasem Einarem (Aeneas Fons Vitae). Oba s jednou trojkou v I.ceně. Moc páníků gratulujeme. Jen tak dál...

V malých plemenech se předvedla taky bíglice Ch. Qwina z Loňského léta s paničkou Janou, která dokončila vlohovky s plným počtem bodů v I.ceně a stala se vítězkou. Moc gratulujeme a držíme palce k dalším zkouškám.


27.10.2010

Úspěch Aiky Vives Bohemia na BZH

Dnes náš odchovánek z vrhu A - Aika Vives Bohemia úspěšně absolvovalabarvářské zkoušky honičů, které dokončila výborně, se samými čtyřkami v I.ceně. Celkově obsadila 3. místo. Moc páníkovi i této šikovné fence gratulujeme a děkujeme za prezentaci.

Ajulce dělala společnost Klára a stafbulka Flafy (Go Flafy Wo Wo). Flafyna nezklamala a dokončila zkoušky v I.ceně. Moc gratulujeme.


25.10.2010

Apolenka roste a stále čeká na nové pánečky

Naše rošťanda kokřička Apolenka roste jako z vody, váží dvě kila a chystáme se na první očkování. Je to rozmazlená, ale vychovaná dáma, která ráda spí na gauči, hraje útoky na všechny plyšové hračky a hezky slyší na jméno. Stále čeká na nové páníky.


24.10.2010

Klubová výstava jezevčíků - Letňany

Tuto neděli jsme vyrazili na klubovou výstavu pořádanou Středočeskou pobočkou klubu jezevčíků. Panička musela nečekaně vypomoci coby vedoucí kruhu, takže naše holčičky - Ornellu Tergy a Taviru od Vévody Huberta předváděli šikovné handlerky Jitka a Šárka. Nelinka se předvedla naposledy ve třídě mladých, kde od německého rozhodčího získala krásný posudek a VÝBORNOU 3, Tavira alias Míša získala při své výstavní premiéře v silné konkurenci deseti fen ve třídě otevřené krásnou VÝBORNOU 4. Moc děkuji holkám za profi předvedení a následnou krásnou prezentaci na bonitaci. Obě holčičky prošli v pohodě bonitací a po splnění podmínek není problém je zařadit do chovu.

Zároveň chci pogratulovat Jitce ke krásnému druhému místu v soutěži Dítě a pes.


23.10.2010

Podzimní zkoušky - OMS Kladno

Tuto sobotu jsme se zúčastnili podzimních zkoušek pořádaných v našem domácím prostředím OMS Kladno. Počasí klaplo a ke zkouškám nastoupily celkem tři skupiny ohařů a jedna malých plemen.

Panička zde vedla Orisu z Mečkovské skály (NDO), která podala moc pěkný výkon a zkoušky dokočila v I.ceně, nos 4. Tím získala "bohatě" potřebnou loveckou upotřebitelnost, zároveň 4. místo a vrací se zpět k pánečkovi, který nám jí svěřil na tuto sezónu na výcvik.

Zkoušek se zúčastnili i další naši odchovánci: v malých plemench uspěla vítězstvím v I.ceně AC Chainie z Chalupecké louky. V ohařích si krásné druhé místo v I.ceně, nos 4 vyběhal výmaráček Enryb Ready to Party alias Santiago. Páníkům moc gratulujeme. Těm, kterým zkouškové štěstí nepřálo...nic si z toho nedělejte....příště to určitě klapne.


 23.10.2010

Karelačka Aika Assi Kavon - zkouška ZOP - velmi dobře

Chceme pogratulovat paničcee Zuzce a karelačce Aice, které úspěšně zvládli další zkoušku - tentokrát sportovní zkoušku ZOP. Moc gratulujeme.


 

23.10.2010

Úspěch stafbuličky Erysen Suncanis na BZH

Tuto sobotu se panička se stafbulkou Pusou zúčastnila dalších zkoušek - tentokrát BZH. Na zkouškách uspěla - trochu se smůlou - vysoko v bodech s jednou trojkou - v II.ceně. Moc gratulujeme a držíme palce do dalších zkoušek.


20.10.2010

Růžena - PZ I.cena, nos 4

Dnes se naše "cvičenka" Akira Harangházi zúčastnila PZ v Liberci. Tyto CACTové zkoušky dokončila v I.ceně s nosemza 4. Tím splnila poslední podmínku chovnosti. Gratulujeme páníkovi.


19.10.2010

V Týně nad Vltavou mají stále volné dvě holčičky

Dvě zrzavé slečny po našem Artíkovi stále čekají na své páníky na jihu u Honzi Krále. Více info zde.


18.10.2010

Apolneka se má čile k světu a čeká na své páníky

Nové fotky naší rozmazlené Polynky....naleznete zde. Je to  veselá fenka, která už pěkně lumpačí a ráda se mazlí s námi na gauči :-). Jinak už dokrmujeme  a vše je v pořádku. Těšíme se na zájemce o Apolenku.


16.-17.10.2010

Úspěšný víkend pro naše svěřence

Tneto víkend byl moc úspěšný pro naše "ovečky". V sobotu bojovali maďarka Gába z Chlumčanské doliny a Cilka z Héku na PZ, kde obě uspěli a tím splnili podmínky chovnosti. Gába trochu se smůlou - limitní známka z přinášení kachny - v II.ceně, nos 4. Cilka s krásným výsledkem v I.ceně s jednou trojkou se stala vítězem zkoušek. Moc gratulujeme. Dále goldenretrívřice Sára na PZ také zářila a dokončila v I.ceně. Jste pašandy.

V neděli se několik našich cvičenců zúčastnilo zkoušek vloh, pořádaných OMS Klatovy. Všichni obstáli v I.ceně. V malých plemenech jezevčík Andy ze Záhořských luk zvítězil s plným počttem bodů. Dále WSS Arnie Freckly little nose v I.ceně s rovněž s plným počtem bodů a toller Curly z Kotárských luk také dokončil v I.ceně se 154b.

V ohařích jsme měli dceru Agíska Dafne z Nehvizd a Arwen Ariadnina nit, které obě dokončili v I.ceně, nos 4. Ellie (Arwen) doknce na krásnem 3.místě s 210 b. Moc gratulujeme a držíme palce do dalších zkoušek. Jste šikulky.

Info je v tabulce cvičení.


16.-17.10.2010

GCh. Or Kajan z Baštin - VZ I.cena, 470 b.

Tento víkend jsme se s naším Artíkem zúčastnili jeho letošních posledních zkoušek. Zkouškovou sezónu jsme zakončili na všestranných zkouškách pořádaných OMS Kladno. Počasí klaplo na jedničku, Art podal pěkný výkon a všestranky dokončil v I.ceně se 470 b. jako vodič - celkem 5 trojek. Jsme  moc spokojení a nyní hurá na hony.

Zároveň chceme poblahořát Tomášovi s Aretou Cikorkou, kteří zkoušky dokončili trochu se smůlou v II.ceně. Jste pašáci.


11.10.2010

Úspěch stafbuličky Go Flafy Wo-WO Minies na BZ

Po úspěchu ze sobotních lesních zkoušek Klárka a Flafy absolvovaly zkoušky barvářské. Dopadli výborně - I.cena, druhé místo. Jsme moc rádi, že toto plemeno snad bude v budoucnu díky Kláře respektováno a uznáváno jako právoplatný lovecký pomocník. Krásná reprezentace Klárko...


10.10.2010

Úspěch Ora Kajana z Baštin na LZ - plný počet bodů, vítěz

V sobotu se panička "trochu narychlo" rozhodla přihlásit Arta na lesní zkoušky. Vyrazili jsme tedy směr Sokolov. Počasí vyšlo na jedničku a zkoušky byly dobře připravené a vládla přátelská atmosféra.

V Sokolově jsme nastoupili ve skupině ohařů spolu s Luckou a Pitem Kajanem s Baštin a dalšími čtyřmi výmarskými ohaři. Štěstí nám přálo a Art dokončil LZ v I.ceně, se samými čtyrkami jako vodič a stal se vítězem zkoušek ohařů.

Gratulujeme rovněž bráchovi Pitovi, který dokončil jako třetí v I.ceně a Klárce se stafbuličkou Flafy, která v malých plemenech dokončila v I.ceně na krásném 4.místě.


10.10.2010

Asparagus Vives Bohemia opět září na zkouškách

Krásné zprávy k nám chodí z jihu od pánečků našeho odchovánka foxlíka Guse. Tuto sobotu absoloval další náročnou zkoušku (především ne tak obvyklou pro teriéry a malá plemena) a na podzimních zkouškách uspěl se samými čtyřkami v I.ceně a stal se vítězem. Moc gratulujeme páníkům, děkujeme za reprezenatci Asparaguse, plemene foxteriér hladkosrstý a přejeme mnoho dalších úspěchů.


4.10.2010

Apolenka se má čile k světu

Náš "statečný bojovník" černá kokřice Apolenka snad překonala všechny nástrahy, má se k světu, kouká a botolí se po pelíšku. Brzy dodáme další fotky. Holčička hledá hodné páníky.


2.- 3.10.2010

Úspěchy našich svěřenců

Ténto víkend se hned na několika zkouškách předvedli naši svěřenci. Na podzimních zkouškách statčně bojovali výmaráci Aron Power of Energy a Almond Alfa Ori alias Henry. Oba uspěli v první ceně a Henry se stal dokonce vítězem zkoušek. Moc gratulujeme k lovecké upotřebitelnosti  a dalšímu důležitému kroku k chovnosti.

Na lesních zkouškách se předvedla kokřice Chainie z Chalupecké louky a stafbulíci Erysen suncanis a Villi Victor Fransimo Bohemia alias Muf. Holky dokončili trochu se smůlou v III.ceně a Mufík bohužel neobstál. Druhý den se všichni zúčastnili zkoušek barvářských a přidal k nim i toller Baddy z Kotárských luk. Tam už štěstí přálo více. Chainie se stala v samých čyřkách vítězem zkouškek, Baddy dokončil v I.ceně a stafíci o pár bodíků v II.ceně.  Páníkům moc gratulujeme a držíme palce do dalších plánovaných zkoušek.

 


 

1.10.2010

19. Moravskosleszká národní výstava psů

25.září proběhla národní výstava psů v Brně, kde se předvedli potomci našich chovných psů: synové Algerona - maďaři Cleo Gurdau v mezitřídě získal ocenění VÝBORNÝ 2 a ve třídě pracovní Caro Gurdau, který získal VÝBORNÝ 1, CAC, dále dcera našeho jezevčíka Drixe - Urika z Heřmanova domu - VÝBORNÁ 2, RES. CAC. Gratulujeme....

 
Copyright © 2024. Vivesbohemia.cz - chov a výcvik loveckých plemen. Designed by 4feet.cz